LAZERLE SİVİLCE TEDAVİSİ

acne-scarsLAZERLE SİVİLCE TEDAVİSİ

Sivilcelerden kurtulmak için insanlar pek çok yöntemler denemektedirler. Bu yöntemler genellikle yüzeysel boyutta çözüm getirebileceğinden tedavi olarak adlandırılmamalıdır. Örneğin, güneş ışınları ve tuzlu deniz suyunun sivilceleri kuruttuğu bilinen bir gerçektir. Fakat görünürdeki iyileşme o bölgedeki iltihabın tamamen kurutulduğu anlamına gelmemektedir. Dolayısı ile akne şikayeti durumunda kesinlikle profesyonel yardım almak gerekmektedir.

Son yıllarda sivilce tedavisinde oldukça başarılı bulunan ve çok rağbet gören yöntemlerden biri olan lazerle sivilce tedavisi oldukça ağrısız ve acısız şekilde yaklaşık 15 dakikalık seanslardan oluşan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile sivilcelerin oluşumunda aktif rol oynayan bakteriler için uygun dalga boyunda lazer ışını verilerek bölge bakterilerden tamamen arındırılmaktadır. Ayrıca bu işlem bağ doku elemanlarından kolajen ve elastini de uyardığından kişinin cildinde oluşan çöküntü, sarkma, kırışıklık gibi durumların da ortadan kaldırılmasını sağlamakta ve cildi canlandırmaktadır.

Lazerle sivilce tedavisi sorunun büyüklüğüne bağlı olarak değişen seans sayılarını kapsamaktadır. Genellikle 4. seanstan itibaren ilk olumlu etkiler görülmektedir.  Fakat 8 ile 10 seans arasında uygulama yapılması tavsiye edilmektedir.

Lazerle sivilce tedavisi anestezi uygulanmamaktadır. Eğer hasta çok hassas ise sedatifler verilebilir. Fakat genelde böyle bir talep olmamaktadır. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgenin devamlı temiz tutulması gerekmektedir. Burada mevcut diğer sivilceler sıkılmamalı, kabukları koparılmamalıdır.

Sizin de sivilceler ile sorununuz var ise konu ile ilgili uzman kişilerden detaylı bilgi almanız mümkündür.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s