SİVİLCE TEDAVİSİ

Scowling pretty girl squeezes her acne on her faceSİVİLCE TEDAVİSİ

Sivilce diğer adıyla akne, kıl köklerinde bulunan yağ molekülerinin herhangi bir çıkış yolu bulamamasıyla bu bölgede birikmesi ve bakteriler tarafından parçalanarak iltihap oluşması ile meydana gelmektedir. Günümüzde pek çok sivilce tedavisi yöntemi bulunmaktadır.

Sivilce tedavisi kesinlikle profesyonel kişilerin yardım alınarak çözülmesi, gereken bir cilt problemdir. Yapılan istatistik araştırmalarına göre ülkemizde nüfusun yüzde sekseninden fazla sayıda kişi de akne problemi tespit edilmiştir.  Sivilce tedavisi belirli adımlardan oluşan iyileştirme yöntemlerinden oluşmaktadır. Bu adımlara kısaca değinmek gerekirse;

-Öncelikli olan alanında uzman iyi referanslara sahip bir dermatolog hekim ile görüşülmeli ve mevcut sıkıntı ayrıntısı ile anlatılmalıdır.

-Hekimin yapacağı bazı testler ve sağlık taramalarından sonra sivilce oluşumuna neden olan etken belirlenmelidir. (Kökenini öğrenemediğiniz bir rahatsızlıkla baş edebilmek oldukça zordur ve tedavi sürekli tekrarlamayı gerektirebilmektedir.)

-Kökeni bulunan sivilce oluşumunu durdurmak için buna neden olan etken ortadan kaldırılmadır.

-Etken ortadan kaldırıldıktan sonra mevcut sivilcelerinizdeki iltihap hekiminiz ile birlikte kararlaştıracağınız bir yöntem ile temizlenmelidir.

-Temizlene sivilcedeki bakteri familyası ortadan kaldırılmalıdır,

-Tedavi tamamlamadıktan sonra bu bölge her zaman temiz tutulmalıdır. Bu maddeden hareketle aşırı şekilde temizlik de yapılmamalıdır. Cildinizin çok sağlıklı olması buradaki doğal bakteri familyasını da ortadan kaldıracağından bağışıklığınızın düşmesine ve sivilcelerinizin artmasına neden olacaktır.

-Yağlı yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Bu hem genel sağlık içi n hem de cildiniz sağlığı için önemli bir noktadır.

-Son olarak tedavi sonrasında istenemeye n bir durum ile karşılaşırsanız mutlaka hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s